Jak dobrać moc klimatyzatora do pomieszczenia?

Zasada, jaką wiele osób kieruje się przy wyborze mocy klimatyzatora, jest tzw. „mnożnik 100”. Polega ona na ustaleniu metrażu pomieszczenia, a następnie pomnożeniu jej razy 100 watów. Jeśli mamy do schłodzenia pokój lub biuro o powierzchni 30 m2, wówczas klimatyzacja powinna mieć moc 3000 W. Oznacza to, że powinniśmy sięgnąć po klimatyzator o mocy 3 kW. Jest to jednak schemat niezwykle uproszczony, ponieważ ostateczną moc klimatyzacji ustala się w oparciu o szereg czynników. Konieczne jest zweryfikowanie istnienia mostków termicznych, uwzględnienia specyficznego układu mieszkania i szeregu innych kwestii. Te kwestie zostaną omówione podczas audytu energetycznego – nasz specjalista dotrze do Państwa na terenie województwa podkarpackiego i lubelskiego.

Skutki zbyt słabego lub zbyt mocnego klimatyzatora

Część osób sądzi, że wybór klimatyzacji nie ma większego znaczenia i można zamówić pierwszy lepszy klimatyzator. Nic bardziej mylnego – zły wybór klimatyzacji oznacza zmarnowane pieniądze zarówno podczas inwestycji, jak i dalszego użytkowania. Zbyt słaby klimatyzator nie będzie w stanie ogrzać lub schłodzić pomieszczenie do pożądanej temperatury. Zbyt mocna klimatyzacja z kolei niepotrzebnie obciąży portfel właściciela z uwagi na droższe koszty użytkowania oraz kosztowniejszy zakup. Niewłaściwie zamontowana klimatyzacja będzie skutkować nieefektywną pracą i szybszym zużywaniem się podzespołów klimatyzatora.

Montaż klimatyzacji – czy można zrobić to samodzielnie?

Montaż klimatyzacji – niezależnie od typu instalacji, marki klimatyzatora czy miejsca docelowego nie jest łatwy. Wymagane są nie tylko umiejętności, doświadczenie i odpowiedni sprzęt, ale także stosowne uprawnienia. Spowodowane jest to koniecznością montażu czynnika chłodzącego, który nieumiejętnie zamontowany może negatywnie wpływać na zdrowie. Aby mieć pewność, że klimatyzacja jest prawidłowo zamontowana, warto skorzystać z usług firmy Infomech. Doświadczeni profesjonaliści z niezbędnym ekwipunkiem błyskawicznie przeprowadzą montaż klimatyzacji oraz szereg czynności sprawdzających i zabezpieczających.

Brak produktów w koszyku.