Jak przebiega montaż klimatyzatora w domu jednorodzinnym?

Montaż klimatyzatora w domu jednorodzinnym – klimatyzacja typu split

Najpopularniejsza klimatyzacja instalowana w domu jednorodzinnym to tzw. split, na którą składa się jednostka zewnętrzna i wewnętrzna. Aby klimatyzator wydajnie pracował, konieczny jest odpowiedni montaż, który wykonają specjaliści z MOCNAKLIMA. Cały proces można podzielić na dwie części: montaż klimatyzacji zewnętrznej oraz instalacja klimatyzatora wewnętrznego.

Montaż klimatyzacji – jednostka wewnętrzna

Montaż jednostki wewnętrznej klimatyzacji, czyli parownika, rozpoczyna się od precyzyjnego ustalenia lokalizacji klimatyzatora. Specjaliści z firmy MOCNAKLIMA zadbają, by urządzenie znajdowało się we właściwych odstępach od sufitu, ścian i podłogi. Po wyznaczeniu miejsca wiercony jest otwór w ścianie w celu przepuszczenia kabli, którymi klimatyzator wewnętrzny i klimatyzacja zewnętrzna będą połączone. Na zaplanowanej przestrzeni, przy pomocy wkrętów montowane są wsporniki, na których zawiśnie klimatyzacja. Proces montażu jednostki wewnętrznej zakończony jest przeciągnięciem kabli na stronę zewnętrzną oraz zawieszeniem klimatyzatora na wspornikach. Proces ten trwa od 30 minut do około 2 godzin w zależności od budynku.

Montaż klimatyzacji w domu jednorodzinnym – jednostka zewnętrzna

Jednostka zewnętrzna klimatyzacji, czyli skraplacz, montowana jest na elewacji budynku w zacienionym miejscu na sztywnej podstawie. Ze względu na słyszalne dźwięki pracy warto zadbać o to, by jednostka była umieszczona z dala od okien i balkonów. Do skraplacza należy przymocować nóżki stabilizacyjne oraz odpływ skroplin – element szczególnie ważny podczas pracy klimatyzacji w trybie grzania. Przeciągnięte przez otwór rurki dostosowujemy kształtem i długością – w razie potrzeby doginamy je lub skracamy, a następnie wykonujemy kielichowanie. Po przyłączeniu przewodu freonowego i umocowania klimatyzatora, rozpoczynamy odpowietrzanie i usuwanie wilgoci z klimatyzacji. Cały proces kończy sprawdzenie szczelności układu przy pomocy wakuometru i pompy próżniowej.

Prev post
Next post

Brak produktów w koszyku.